Katedra dokumentární tvorby - KDT / Department of Documentary Film
Permanentní URI pro tuto komunitu
Procházet
Procházet Katedra dokumentární tvorby - KDT / Department of Documentary Film podle vedoucí "BENDOVÁ, Helena"
Nyní se zobrazuje 1 - 3 z 3
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Jean-Pierre a Luc Dardenne. Hraná tvorba v kontexte podtupov (kódov) dokumentárneho filmu (na príklade filmov Rosetta a Syn)Čákanyová, Viera(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2009)Datum obhajoby: 2009-09-15Práca analyzuje používanie obsahových a formálnych filmových prostriedkov za účelom dosiahnutia dokumentárnej autenticity v hraných filmoch bratov Dardennovcov na príklade filmov Rosetta a Syn.
- Tvůrčí umělá inteligence jako kulturní generátor existenciální tísně - jak vzniká a jak se s ní vypořádatSalaba, Petr(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2023)Datum obhajoby: 2023-01-24V roce 2022 došlo k dramatickému pokroku ve vývoji umělé inteligence, kdy strojová automatizace dokáže generovat texty a vizuální díla na srovnatelné úrovní s velice zkušenými lidmi. Tato probíhající proměna nástrojů je tak rychlá a zároveň tak zásadní, že je nebývale obtížné ji smysluplně reflektovat. Tato práce se věnuje souhrnnému pohledu na současné trendy a zároveň nabízí esejistickou perspektivu odstupu skrze paralely ve výrazových prostředcích z žánru sci-fi, které se zabývají existenciálními koncepty jako odcizení, autenticita, paranoia a smysl života. Cílem je identifikovat některé mlhavé dichotomie a paradoxy, se kterými nás tvůrčí A.I. konfrontuje a navrhnout možnosti jejich katarzní dekonstrukce pomocí schématu dvojité vazby psychologa a kybernetika Gregory Batesona a východisek existenciální filozofie.
- Virtuální realita a seniořiČápová, Zora(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2019)Datum obhajoby: 2019-09-10Práce pojednává o tom, co na poli virtuální reality pro seniory vzniká v České republice. Fungují zde dva projekty, které práce rozebírá jednak na základě polostrukturovaných rozhovorů s jejich tvůrci a za druhé na základě pozorování jejich činnosti. Jedním z nich je projekt vznikající pod Národním ústavem duševního zdraví, který se zaměřuje na kognitivní tréning seniorů, a druhý, který má spíše terapeutickou a relaxační funkci, provádí Lukáš Houdek z Hatefree culture. Práce tyto audiovizuální projekty analyzuje z hlediska procesu jejich tvorby a efektů na recipienty a zároveň je začleňuje do světového kontextu.