Diplomové práce / Master's theses
Permanentní URI pro tuto kolekci
Procházet
Procházet Diplomové práce / Master's theses podle vedoucí "LÁZŇOVSKÝ, Michal"
Nyní se zobrazuje 1 - 9 z 9
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Arts Council EnglandPoláková, Alexandra(Akademie múzických umění v Praze. Divadelní fakulta AMU, 2010)Datum obhajoby: 2010-02-03Tato práce je věnována základnímu rozboru fungování Arts Council England. Úvodní část je uveden popis základních zdrojů financování umění a kultury ve Velké Británii. Zvláštní část je věnována způsobu fungování britské Národní Loterie a jejímu vlivu na podporu kultury. Další kapitola nejdříve rozebírá a popisuje historii a fungování Arts Council England. Samostatná část se zabývá vlivem hospodářské krize na Arts Council England a konkrétné uvádí, jak recese ovlivnila financování kultury ve Velké Británii. Závěrečná kapitola se věnuje možné aplikaci systému podpory kultury a umění Velké Británie do České republiky. Popisuje možnost přenesení některých aspektů do českých reálií i případný vnik instituce obdobného typu.
- AUDIENCE DEVELOPMENTSochová, Tereza(Akademie múzických umění v Praze. Divadelní fakulta AMU, 2011)Datum obhajoby: 2011-09-14Cílem magisterské práce je co nejbližší seznámení s problematikou a možnostmi využití marketingového postupu zvaného AUDIENCE DEVELOPMENT neboli rozvoj publika. Práce je strukturovaná od obecně platných marketingových poznatků ke specifickým možnostem rozvoje publika. Zabývám se v ní jak teoretickými strategiemi rozvoje publika, tak konkrétními nástroji sloužícími k získávání nových zákazníků, stejně tak jako uspokojování a stimulaci zákazníků stávajících. Praktický návrh konceptu rozvoje publika uvádím na případové studii divadla DISK. Konkrétním cílem této diplomové práce je, aby mohla sloužit jako pomocný materiál pro menší divadelní skupiny, či amatérská divadla, která by ráda vylepšila vlastní způsoby práce s publikem. Proto jsem se snažila práci psát co nejpřístupnější formou a většinu tvrzení dokládám příklady z praxe.
- CRM jako nástroj řízení nestátních neziskových organizací působících v kultuřeChalupský, Ondřej(Akademie múzických umění v Praze. Divadelní fakulta AMU, 2011)Datum obhajoby: 2011-06-10Autor se v práci zabývá tématem užití systému Client relationship managementu (dále jen CRM) pro podporu řízení nestátních neziskových organizací působících v kultuře. První část této práce popisuje oblasti, ve kterých lze CRM počítačové technologie a s nimi související metody a principy managementu a marketingu využít, vymezuje základní legislativní rámec, jenž je při zpracování osobních údajů nezbytné respektovat a doporučuje postupy pro zavedení CRM systému do chodu umělecky zaměřené neziskové organizace. Druhou část této diplomové práce tvoří případová studie, která na základě předchozí SWOT analýzy i situace vnějšího prostředí navrhuje zadání pro zavedení CRM systému do provozu konkrétního kulturního subjektu ? Dejvického divadla, o.p.s.
- Dopady ekonomické krize na divadlo v ČRChrdle, Milan(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2014)Datum obhajoby: 2014-09-12Magisterská práci popisuje, jaký je reálný dopad ekonomické krize na divadlo. A to jak na divadlo jako obor, tak na jednotlivé divadelní soubory. V úvodní části práce objasňuje globální příčiny vzniku ekonomické krize. Dále popisuje, jaký měla tato situace dopad na ekonomiku ČR a s tím spojené příjmy státního rozpočtu. Následně na příkladu pražských a vybraných oblastních divadel ukazuje dopady ekonomické recese a způsoby, jakými se divadla snaží v nepříznivé situaci obstát. Součástí magisterské práce je také dotazníkové šetření mezi zástupci divadelních subjektů i mezi samotnými diváky. Práce se záměrně se vyhýbá srovnání s dopady krize na divadla v jiných zemích, neboť podmínky jejich existence jsou diametrálně odlišné bez ohledu na ekonomickou krizi.
- Jižák, Jižák - město snůVinařová, Eliška(Akademie múzických umění v Praze. Divadelní fakulta AMU, 2009)Datum obhajoby: 2009-06-25Tato práce je případovou studií, která se zabývá regenerací periferní částí hlavního města Prahy působením kultury. Studie se odkazuje na teorii tzv. kreativních měst a vychází z předpokladu, že kvalitní kulturní a společenské prostředí dokáže deprivovanou lokalitu přeměnit na pulsující a atraktivní životní prostředí. V teoretické části jsou uvedeny argumenty obhajující význam kultury a umění pro oživení a rozvoj měst či regionů. Druhá část práce je věnována shrnutí poznatků a analýze situace konkrétního prostředí, kterým je sídliště Jižní Město. Poslední textový oddíl přináší strategický plán řešení, jak této regenerace dosáhnout, a detailně se věnuje také popisu institucionálního nástroje, jenž je hlavní součástí regeneračního procesu.
- Kulturní diplomacieSkalová, Dominika Antonie(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2015)Datum obhajoby: 2015-06-09Diplomová práce "Kulturní diplomacie" se věnuje specifické oblasti diplomatických vztahů, v nichž hraje hlavní roli kultura. Vymezuje základní pojmosloví a teoretická východiska. Zasazuje kulturní diplomacii do širšího kontextu veřejné diplomacie, nation brandingu a soft power. Převážnou část věnuje popisu a analýze prostředí v České republice - definuje instituce a nástroje užívané v českém prostředí a specifikuje metody kulturní diplomacie. V předmětech kulturní diplomacie se věnuje především performing arts. Podstatnou součást diplomové práce tvoří kapitola zabývající se přechodem kulturní diplomacie ke guerilla diplomacii. Tento pojem zatím jako první diplomová práce zavádí, vysvětluje a poukazuje na možnosti jejího uplatnění v oblasti umění, potažmo kultury. Závěrečná část pak patří návrhům na efektivnější práci s nástroji kulturní a guerilla diplomacie v České republice.
- Řízení lidských zdrojů na divadelních festivalech v České republiceSedláčková, Denisa(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2020)Datum obhajoby: 2020-02-06Diplomová práce se věnuje mapování nástrojů v oblasti řízení lidských zdrojů na vybraných divadelních festivalech v České republice. Cílem práce je zjistit a popsat, jaké nástroje a metody se při řízení lidských zdrojů v praxi využívají a proč. Diplomová práce navazuje na dvouletý výzkumný záměr v podobě magisterského projektu, který se věnoval tématům interní komunikace a lidským zdrojům na divadelních festivalech.
- Řízení lidských zdrojů v kultuřeHorák, Josef(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2015)Datum obhajoby: 2015-09-11Diplomová práce se věnuje vybraným oblastem řízení lidských zdrojů se zaměřením na manažerské aspekty. Cíli práce je zmapování a utřídění teorií ŘLZ, jejich komparace s manažerskou praxí a prozkoumání používaných postupů v kulturní sféře. V teoretické části je pozornost zaměřena nejprve na jednotlivé styly a modely řízení lidí s ohledem na jejich historický, kulturní a geografický kontext. Následně jsou podrobněji rozpracovány zvolené přístupy a metody z prostředí organizací, a poté z oblasti projektového managementu. V prakticky orientované části jsou prezentovány tři případové studie divadel s právní formou příspěvkové organizace - Minor, Městská divadla pražská a Východočeské divadlo Pardubice.
- Rovnost, diverzita a inkluze v divadleBureš, Adam(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2023)Datum obhajoby: 2023-09-07Diplomová práce si klade za cíl prozkoumat, zmapovat a popsat proces implementace RDI strategie do HR procesů pěti evropských divadel: Teatro alla Scala v Milánu, Opéra national de Lyon, Opéra national de Paris, Opera&Ballet v Amsterdamu a Royal Opera House v Londýně. Vychází při tom z případových studií z těchto scén, na kterých demonstruje různé způsoby implementace strategií v oblasti rovnosti diverzity a inkluze. V další části práce usiluje o zhodnocení úspěšnosti zavádění RDI principů do pracovního provozu a hledá a definuje kritéria pro měření a vyhodnocování úspěšnosti uplatňování těchto principů v praxi. Závěr práce shrnuje současný stav a vyvozuje, že divadla, která k implementaci nebyla nucena grantovým systémem a nebo legislativou, jsou v implementaci principů RDI úspěšnější. Vzhledem ke zjištění, že divadla postrádají nástroje pro objektivní měření fungování RDI principů v organizaci, navrhuji jak kvantifikovatelné, tak nekvantifikovatelné ukazatele a možnosti jejich měření, které představují možnost, jak úspěšnost a stav této implementace vyhodnocovat.