Diplomové práce / Master's theses
Permanentní URI pro tuto kolekci
Procházet
Procházet Diplomové práce / Master's theses podle oponent "DIVOKÝ, Zdeněk"
Nyní se zobrazuje 1 - 4 z 4
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Jan Doležal: Magisterský koncertDoležal, Jan(Akademie múzických umění v Praze. Hudební a taneční fakulta AMU, 2010)Datum obhajoby: 2010-06-08
- Jan Václav Stich - Tvorba pro lesní rohDoležal, Jan(Akademie múzických umění v Praze. Hudební a taneční fakulta AMU, 2010)Datum obhajoby: 2010-06-07Tématem této práce je dílo slavného českého virtuóza, hráče na lesní roh a skladatele období klasicismu Jana Václava Sticha ? Giovanni Punta. V první kapitole se zabývám jeho životem, v druhé je uveden souhrn skladatelovy tvorby. Následující tři kapitoly rozebírají trojici koncertů pro lesní roh, které z jeho děl bývají hrány nejčastěji, je to Koncert pro lesní roh a orchestr č. 5, č. 7 a č. 10. Poslední kapitola se pokouší o interpretační srovnání tří nahrávek Koncertu č. 5 v podání Vladimíry Klánské Bouchalové, Radka Baboráka a Barry Tuckwela.
- Každodenní nátisková hygiena pokročilého hráče na lesní roh II. dílJavůrková, Kateřina(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2016)Datum obhajoby: 2016-06-07Tato práce se zabývá procesem rozehrávání se na lesní roh pro již pokročilého hráče. Důkladné a smysluplné rozehrávání by mělo být něco tak samozřejmého jako je například čištění zubů, proto jej nazývám nátiskovou hygienou. Měla by být pomůckou pro každého hráče, který zatím nemá vytvořený svůj vlastní rozehrávací systém a inspirací pro všechny ostatní, kteří by chtěli osvěžit svůj každodenní rituál. V této práci najdete denní cvičení pro rozšíření rozsahu, zrychlení jazyka, pružnost nátisku, která mi věnovalo několik známých českých a zahraničních profesionálních hornistů.
- První klavírní Šostakovičův koncert s trubkouSmrčka, Miroslav(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2014)Datum obhajoby: 2014-06-10Tuto práci jsem rozdělil do několika hlavních částí. Na začátku této práce nastíním život Dmitrije Šostakoviče a jeho přínos hudební scéně. Po úvodním medailonku následuje hudební rozbor Šostakovičova 1. klavírního koncertu c-moll op. 35. a vzápětí pro srovnání hudební rozbor 2. klavírního koncertu G-dur Maurice Ravela. Ve třetí kapitole nazvané "Srovnání dvou analyzovaných děl v otázce celkového vyznění" se věnuji těmto skladbám v širším dobovém kontextu. Ve čtvrté kapitole nazvané "Interpretace" se věnuji interpretačním a instrumentálním možnostem skladby. Ke konci této práce srovnávám výše uvedené dva koncerty v kontrastu s dílem The unanswered question Charlese Ivese. Do přílohy této práce jsem zařadil notové ukázky rozebíraných koncertů.