Procházet podle oponent "KASÍK, Martin"
Nyní se zobrazuje 1 - 7 z 7
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- F. Chopin: Sonáta No. 3 op. 58 h-mollGoto, Eri(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2014)Datum obhajoby: 2014-06-06Tématem předložené bakalářské práce je klavírní Sonáta č. 3 h-moll op. 58 skladatele Fryderyka kChopina. Práci jsem rozdělila do tří kapitol, ve kterých zkoumám, co je pro interpretaci Sonáty důležité. Zabývám se otázkou, co chtěl skladatel Chopin vyjádřit, jaký byl jeho záměr, a na základě jeho výroků také představou tónu, který Chopin požadoval. První kapitola se věnuje životopisu a Chopinovi jako skladateli, klavíristovi a pedagogovi. Druhá kapitola se zabývá metodikou, kterou Chopin sám vytvořil, a která je patrně při skutečné interpretaci Sonáty nezbytná. Ve třetí kapitole porovnávám tři různé edice této skladby a na základě poznatků z předchozích dvou apitol se zamýšlím nad tím, jak by bylo vhodné Sonátu interpretovat.
- Klavírní pedagogika: výuka začátečníkaDombaiová, Lenka(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2019)Datum obhajoby: 2019-09-06Cílem této diplomové práce, která je zaměřena na vyučování malých dětí, je podat ucelený přehled o nejdůležitějších oblastech počáteční fáze výuky klavírní hry. Autorka poukazuje na nutnost neustálého rozvoje hudebního sluchu a hudebních schopností žáků, hledá cesty a navrhuje praktická řešení, jak těchto cílů dosáhnout. V práci jsou zahrnuty praktické otázky výuky úhozu, orientace na klaviatuře, hry z not.
- Ludwig van Beethoven: Klavírní trio op. 70, č. 1, D dur "Duch" - rozbor a interpretaceOchmanová, Kateřina(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2019)Datum obhajoby: 2019-06-07Diplomová práce „Ludwig van Beethoven: Klavírní trio op. 70 č. 1 D dur „Duch“ - rozbor a interpretace“ nemá pouze informovat o struktuře, skladebných technikách použitých při vzniku tohoto díla či poskytnout návod k interpretaci. Má za cíl poodhalit čtenáři nový způsob přístupu ke studiu skladby na základě přehledu o vývoji kompozičního stylu L. van Beethovena a doplňujících informací z méně povědomé oblasti rétoriky.
- Petr Bazala - život a díloMíč, Miroslav(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2016)Datum obhajoby: 2016-09-16Tato práce nás seznamuje s úspěšným skladatelem a člověkem. V první části se píše o jeho životě - mládí, studiích, zálibách, hudebních úspěších, o práci s dětmi. Druhá část je věnovaná jeho dílu, kompletní seznam tvorba s ukázkami a rozbory vybraných skladeb, stejně tak jako nahrávky na přiloženém CD.
- S. Prokofjev: Klavírní etudy op. 2 - int erpretační problematikaKorbelová, Lenka(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2015)Datum obhajoby: 2015-06-05Diplomová práce je zaměřena na interpretační problematiku Etud op. 2 S. Prokofjeva jak po stránce přednesové, tak i po stránce technické. V první části je úvod do ruské hudby 19. století a životopis S. Prokofjeva, včetně zajímavých faktů tykající se jeho osobnosti. V druhé části je samotný interpretační rozbor čtyř etud, kde jsou zahrnuté i notové příklady.
- Význam mezinárodních klavírních soutěží pro mladé interpretySládek, Jakub(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2021)Datum obhajoby: 2021-09-07Tato diplomová práce se zabývá mezinárodními klavírními soutěžemi a jejich významem pro mladé umělce. Kromě stručné historie a představení nejznámějších soutěží, vybraných na základě jejich dlouholeté tradice a světoznámých laureátů, je práce doplněna o vlastní zkušenosti a praktické rady autora, názory významných umělců a laureátů a fotografie ze soutěžního prostředí. Práce si klade za cíl blíže nastínit fungování mezinárodních soutěží z pohledu účastníka a zaměřit se jak na pozitivní, tak na negativní aspekty. Snaží se čtenáři podat komplexní přehled o dané problematice.