Procházet podle oponent "KOLAFA, Tomáš"
Nyní se zobrazuje 1 - 3 z 3
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Práce s hudebním motivem v dramatické výchověMartykánová, Ivana(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2018)Datum obhajoby: 2018-09-04Bakalářská práce je zaměřená na využití hudebních motivů v dramatické výchově. Text práce čtenáři nabízí zajímavé propojení hudebních a dramatických metod a technik v rámci projektu, který byl realizovaný při výuce literárně-dramatického oboru na základní umělecké škole ve třídě žáků mladšího školního věku. Během osmi na sebe navazujících lekcí žáci pracovali se symfonickou básní Péťa a vlk od ruského skladatele Sergeje Prokofjeva. Cílem projektu byl rozvoj nejen dramatických, ale také hudebních dovedností dětí, zejména v oblasti hudební improvizace a aktivního poslechu.
- Rozvoj hudebnosti a vztahu k hudbě prostřednictvím hry v roliMłynarczyková, Silvie(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2024)Datum obhajoby: 2024-01-09Cílem této práce je pomocí výzkumu ověřit, že lze prostřednictvím metody hry v roli podnítit zájem dětí o hudbu, posílit jejich hudební vnímání a rozvíjet jejich vztah k hudebnímu a hlasovému projevu. Výzkum kombinuje teoretické přístupy k hudební a pěvecké výchově s konkrétními hudebně-dramatickými aktivitami, které podporují interakci dětí s rytmem a hudbou v rámci aktivit, kde je použito hry v roli. Metodologie zahrnuje participativní pozorování, skupinové diskuze a zhodnocení výsledků pomocí individuálního předzpívání a reflexe samotných účastníků. Výsledky ukazují na pozitivní vliv hry v roli na rozvoj hudebnosti a vytváření pozitivního vztahu k vztahu k hudbě u účastníků. Tato práce přispívá k hlubšímu porozumění možností, jakými může hra v roli obohacovat výuku sborového zpěvu či hudební výchovy a podporovat celkový hudební rozvoj dětí v mladším školním věku.
- Syntéza hudební a dramatické výchovy při práci s dětmiŠubertová, Kateřina(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2023)Datum obhajoby: 2023-06-28Bakalářská práce se zabývá propojením dramatické a hudební složky na Základní umělecké škole v Kadani. Teoretická část se zabývá hudební a dramatickou výchovou. Vysvětluje činnosti hudební výchovy a metody a techniky dramatické výchovy, které se dají využít v edukačním procesu s žáky. Dále obsahuje vlastní koncepci, která krátce popisuje připravené hudebně - dramatické lekce. Praktická část je postavena na jednotlivých lekcích, které propojují hudební a dramatickou složku.