Logo úložiště
Archiv závěrečných prací AMU
  • English
  • Čeština
  • Přihlásit se
  • Prohlížet katalog podle
  • English
  • Čeština
  • Přihlásit se
  1. Domů
  2. Procházet podle oponenta

Procházet podle oponent "KOPECKÝ, Čestmír"

Nyní se zobrazuje 1 - 8 z 8
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
  • Dopady digitalizace na český televizní trh
    Mareček, Ludvík
    (Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2008)
    Datum obhajoby: 2008-09-16
    Práce zpracovává předpokládané dopady procesu přechodu z pozemního analogového vysílání na pozemní digitální vysílání, s ohledem na možné vývoje a dopady na televizní trh.
  • Film a média /komunikační strategie celovečerního filmu v médiích/
    Lhoták, Vladimír
    (Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)
    Datum obhajoby: 2007-06-05
    Diplomová práce si klade za cíl zkoumat prostředí českých a světových médií a konfrontovat s ním potřeby propagace českého kinematografického díla. Snaží se popsat pravidla chování médií i jejich recipientů a možnosti využití těchto poznatků k efektivnější komunikaci celovečerních kinematografických filmů. Zabývá se východisky teorie marketingové komunikace, jejich aplikovatelností na celovečerní film. Snaží se definovat celovečerní film jako produkt na trhu, popsat problematiku atributů filmu jako ?uměleckého produktu? a prozkoumat takový produkt optikou marketingové komunikace. Pro stanovení efektivní komunikační strategie je nutné poznat prostředky, které jsou komunikaci k dispozici, a také jejich recipienty. Je podstatné popsat českou mediální krajinu, definovat jednotlivé komunikační kanály a pokusit se stanovit jejich relevanci a efektivitu. Ta je závislá na reakci jednotlivých cílových skupin, práce postihuje jejich definování a výzkum dopadu komunikace v jednotlivých skupinách. Podstatný pro efektivní komunikaci je kreativní koncept, který musí být vhodně zvolen vzhledem k typu filmu, jeho žánrů, cílové skupině a obchodním cílům. Práce se pokouší postihnout jakým způsobem využívat výrazových prostředků celovečerního filmu pro efektivní komunikační dopad. Práce se dále zabývá rozborem možností integrace komunikačních agentur v různých stádiích vzniku filmu a jeho marketingové komunikace. Zabývá se i problematikou filmu jako média samého a možnosti jeho využití při komunikačních kampaních (včetně v českém prostředí oblíbeném product-placementu). Následující část se věnuje praxi v mediální komunikaci v českém prostředí. Mapuje prostor, který média českému filmu poskytují a jakým způsobem jsou média ovlivňována. Dále se věnuje Public Relations a fenoménu českého mediálního prostředí, kde je PR jednoznačně nejvýznamnějším komunikačním kanálem pro propagaci celovečerního filmu. Práce postihuje i fenomén filmových festivalů a jejich vlastní publicity, která je využitelná jako samostatný prostředek komunikace. Dalším tématem je popis zahraničních médií, které mohou mít význam pro zvyšování potenciálu českých filmů na mezinárodním trhu. Práce by mohla pomoci producentovi českého kinematografického díla poznat, jaké prostředky ke zviditelnění filmu se na mediálním trhu nabízejí.
  • Možnosti producentské dramaturgie
    Šlajer, Vratislav, 1977-
    (2005)
  • Problematika výroby kresleného animovaného filmu v současnosti
    Dudáková, Marta
    (Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2006)
    Datum obhajoby: 2006-09-14
    Práce se věnuje výrobě kresleného filmu klasickou cestou v porovnání s odlišnostmi výroby kresleného filmu při využití počítačové postprodukce. A to hlavně z hlediska postupů v procesu výroby a v hlavních aspektech práce produkčního při výrobě kresleného filmu.
  • Restart - cesta absolventského celovečerního filmu a spolupráce filmových škol v návaznosti na výuku filmové produkce
    Stojáková, Karla
    (Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2006)
    Datum obhajoby: 2006-10-09
    Magisterská práce Restart pojednává o realizaci celovečerního absolventského debutu svou evropských filmových škol v návaznosti na výuku filmové produkce. Hodnotí vše, co se stalo na cestě k filmu Restart. Film byl nejen zrealizován a dostal se do kino distribuce doma i v zahraničí, ale také soutěžil na prestižních mezinárodních filmových festivalech a zaujmul světového sales agenta. práce popisuje jednotlivé fáze výroby filmu a za jakých podmínek byl projekt vyroben jako první evropský koprodukční studentký celovečerní film. Dále se práce zabývá studiem produkce na FAMU, čím je studium na FAMU jedinečné a co na FAMU naopak chybí. Pokouší se analyzovat dobré i nevyhovující a navrhuje možný přístup k výuce. Vysvětluje také důležité pojmy Triagle a Pitching. Ptá se, jaké jsou možnosti spolupráce se zahraničím již od dob studií a proč je v návaznosti na reálný život evropského producenta ideální začít koprodukovat filmy již ve škole.
  • Společné a rozdílné aspekty filmové a divadelní produkce
    Kadlecová, Radka
    (Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)
    Datum obhajoby: 2007-10-10
    Tato magisterská práce se v obecné rovině snaží nalézt shody a rozdíly mezi filmovou a divadelní produkcí. Na začátku práce je stručné pojednání o filmu a divadle jako fenoménu takovém. V další části je popsána práce - funkce filmového a divadelního producenta. Následující kapitoly pojdenávající o hlavních členech filmového štábu a inscenačního týmu - jejich stručné charakteristiky, funkce, pravomoci. Další kapitoly se zaměřují na vlastní výrobu filmu - od předpřípravných a přípravných prací přes natáčení a dokončovací práce až po distribuci, a na realizaci divadelní inscenace - od dramaturgického plánu a inscenačního záměru přes přípravu a realizaci výroby až po zkoušky, premiéru a reprízy. V závěru práce jsou shrnuty poznatky, ke kterým studentka došla na základě studia této problematiky a sepsání magisterské práce.
  • Videoklipová kultura posledních let v České republice
    Heger, Matouš
    (Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2006)
    Datum obhajoby: 2006-09-14
    Tato bakalářská práce popisuje vývoj videoklipové kultury v České republice se zaměřením na období od roku 1989 až po současnost /2006/. Tomuto odvětví, které spojuje obraz a hudbu, byla v zahraničí publikována řada pramenů. Českému prostředí se však materiál věnovaný tomuto fenoménu, dosud vyhýbal.
  • Vývoj televizního seriálu
    Dočekalová, Hedvika
    (Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2011)
    Datum obhajoby: 2011-09-14
    Bakalářská práce nazvaná Vývoj televizního seriálu pojednává o základních pojmech a specifikacích, které obnáší vývoj televizního seriálu ve Spojených státech amerických s důrazem na hodinové drama. Vychází především z knih s touto tématikou a přednášek, které jsem absolvovala během zahraniční stáže. Konkrétní specifika, o kterých práce pojednává, jsou určení autora TV seriálu, druhy narace, stavba epizody, rozdíl vývoje postav mezi filmem a seriálem a také se zabývá pojmy jako je pilotní díl, backdoor pilot, proposal, packaging a "Biblí vývoje TV seriálu". Cílem práce je především představit americké standardizované prostředí, ve kterém vznikají televizní seriály. Práce je základním úvodem do této tématiky.

DSpace software copyright © 2002-2025 LYRASIS

  • Nastavení cookies
  • Zásady zpracování osobních údajů