Procházet podle oponent "KOUTSKÝ, Pavel"
Nyní se zobrazuje 1 - 12 z 12
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Animace malbou na sklePaděrová, Anna(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2020)Datum obhajoby: 2020-09-01Moje práce se v první části věnuje historii animace stop-motion ne-loutkových technik, mezi které patří i technika animace malbou na skle. V úvodu jsou představeni nejvýznamnější tvůrci a jejich rozdílné autorské přístupy k technice malby na skle. V následujících kapitolách se věnuji specifickým vlastnostem této techniky, jejím výhodám, nevýhodám a samotné technologii výroby. Poznatky v práci jsou opřeny o mé zkušenosti z praxe nabyté při výrobě celovečerního a krátkého filmu vytvářených touto technikou.
- Animovaná díla a edukaceJavora, Ondřej(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2016)Datum obhajoby: 2016-09-30Tato magisterská diplomová práce se zabývá vztahem animovaných děl a edukace. Stěžejní pozornost je za prvé věnována významným tendencím v historii edukačních animovaných děl. Za druhé otázce, zdali jsou animovaná díla vůbec vhodná k edukačním účelům, na kterou nachází veskrze kladnou odpověď. Práce je rozdělena do čtyř kapitol. První kapitola se zabývá historickým vývojem animovaných edukačních děl a stručně mapuje tuto oblast animované tvorby. Druhá kapitola rozebírá specifické vlastnosti animace a možnosti jejích výrazových prostředků ve vztahu k edukačnímu využití. Třetí kapitola je stručným úvodem do oblasti kognitivní psychologie, která poskytuje cenné poznatky o funkcích lidské mysli. V centru zájmu stojí vlastnosti lidské paměti a procesu učení, které se nějakým způsobem vztahují k zapojení animace. Čtvrtá kapitola svým způsobem rozvádí kapitolu třetí, přičemž se opírá o práci amerického psychologa Richarda E. Mayera. Předmětem zájmu jsou praktické způsoby jakými s animací nakládat tak, aby docházelo k efektivnějšímu učení.
- Bakalářský film: ObzorRosová, Helena(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)Datum obhajoby: 2007-09-19Na osamělém ostrově žije malá skupina lidí. Nic jim neschází, až do chvíle, kdy uvidí podivnou záři na obzoru. V touze po odhalení jejího tajemství zničí celý svůj ostrov a nakonec i sebe.
- Gag a groteska v českém animovaném filmuHolásková, Kateřina(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)Datum obhajoby: 2007-09-19Smyslem práce je osvětlit a formulovat vznik, stavbu a vývoj gagu na konkrétních příkladech v české animované tvorbě. Nezbytnou součástí je kreslená groteska, která tyto gagy obsahuje, její stavební prvky založené na kontrastech, konfliktech charakterů a metafoře. Geneze grotesky a gagu, jejich součásti hlavní a doplňující (smích, charakter postav), historie vedená až k dosavadní konkrétní animované tvorbě.
- Gag v tvorbě Alexandra Tatarského.Terpugov, Evgenii(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2018)Datum obhajoby: 2018-09-14Cílem této práce je analýza tvorby režiséra a animátora Alexandra Tatarského. Zaměřil jsem se na osobnosti gagu v jeho animovaných filmech, v čemž navazuje na tradice němé grotesky a kde se naopak projevuje specifické uchopení tohoto komediálního tvaru. V teoretické části práce analyzují principy fungování gagu obecně, zkoumám biografii autora, specifikum jeho tvorby. V praktické častí pak analyzují, jakým způsobem s gagem pracuje tento režisér, a to demonstruji na analýze jeho filmů. Analýzou jsem došel, že gag je jedním ze základních elementů v tvorbě Tatarského, vyžaduje jednoduché scénáristické konstrukce a rozšiřuje možností využití gagu v rámcích animovaného filmu.
- Hraj, lenochode!Minářová, Marie(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2009)Datum obhajoby: 2009-09-18Šachová hra mezi lenochody, aneb co vše je možné stihnout během soupeřova tahu. Zatímco Černý přemýšlí, Bílý rozehrává jiné partie. A jak šachové hodiny běží, najednou není času nazbyt.
- In vino veritasŽabková, Aneta(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2011)Datum obhajoby: 2011-10-07Kreslený animovaný film o ženách.
- Já kyborgWilhelm, Prokop(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2011)Datum obhajoby: 2011-09-19Příběh mladého muže, jeho kočky a počítače. Všední den většiny z nás zobrazuje souboj matky přírody s všudypřitomnou technologií.
- Kelt, dům a stromŘímánková, Jitka(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2010)Datum obhajoby: 2010-09-23Krátkometrážní animovaný film s prvky fantasy, pohádky a dramatu. Tématem je příběh dvou manželů z počátku 20. století, kteří si postaví dům v místě, kde byl před mnoha lety pohřbený keltský bojovník. Duch Kelta se brzy probudí k životu a začně o mladou manželku usilovat prostřednictvím alternativní reality, kterou vytvoří ve sklepě domu. Námět filmu je částečně inspirovaný skutečnou událostí, která souvisí s naší rodinou. Film je vytvořený technologií kresleného filmu, se zaměřením na vytvoření osobitého autorského výtvarného stylu - jedná se o ruční kresbu z velké části pomocí pastelek.
- Kouzlo okamžikuHájek, Tomáš(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2008)Datum obhajoby: 2008-09-19Animovaný poetický film pojednává o kouzlu okamžiku v životě jedné stařeny. Kolem ženy projíždí cirkus, za nímž jde klaun. Všimne si ženy smutné a sešlé stářím a zastaví se u ní. Začne ji rozesmívat. Žena nejdříve nereaguje,až po chvilce zvedá oči a začíná se smát. Smíchem omládne až do svých sedmnácti let. Klaun ji požádá o tanec. Tančí spolu, radost ze života a mládí vidíme z každého jejího pohybu. Klaun si ale všimne,že se mu cirkus vzdaluje a tak posadí dívku zpět na lavičku, kde zestárne do původní podoby. Klaun běží za cirkusem a ještě před pár okamžiky smutná žena se již usmívá.
- Něco červeného, chlupatého a neostréhoDelgado, Laura Victoria(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2010)Datum obhajoby: 2010-10-08Re-interpretace klasické pohádky O červené Karkulce vyprávěná ve vícenásobných vrstvách světlem, stínem, čarami a ruchy.
- Rodinný animovaný film jako fenomén současnostiHájek, Tomáš(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2010)Datum obhajoby: 2010-10-08Tato práce má za cíl blíže seznámit čtenáře s tématem celovečerního rodinného animovaného filmu. Čtenář se dozví postupný vývoj rodinného animovaného filmu od historie až po současnost. Seznámí se s prvními rodinnými filmy ve světě i u nás, velkými výrobními studii rodinného animovaného filmu či rodinnou televizní tvorbou. Zajímavý bude jistě také psychologický náhled na vývoj člověka a co v kterých letech ve filmech vyhledává. Doufám, že tato práce ?zasvětí? každého zájemce do rodinného animovaného filmu a mnoho věcí mu osvětlí.