Procházet podle oponent "RINOWSKI, Veronika"
Nyní se zobrazuje 1 - 3 z 3
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Další možnosti ve vzdělávání tanečních pedagogůLafková, Šárka Isabela(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2014)Datum obhajoby: 2014-06-03Diplomová práce se zabývá dalšími možnostmi ve vzdělávání tanečních pedagogů. Blíže se zaměřuje na neformální vzdělávání a jeho uznávání. Přináší také informace o současné legislativě, o podmínkách pro získání akreditace a o institucích, které se zabývají neformálním vzděláváním a které nabízejí vzdělávací semináře pro pedagogy. Součástí práce je dotazníkový průzkum, který se zaměřuje na účastníky vzdělávacích seminářů. Cílem práce je přinést informace o současném stavu ve vzdělávání tanečních pedagogů, o možnostech vzdělávání a o účastnících seminářů a jejich spokojenosti se semináři.
- Jóga pro děti v předškolním období jako doplnění pohybové a taneční výchovyGajerová, Vítězslava(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2014)Datum obhajoby: 2014-06-03Diplomová práce se zabývá jógou pro děti a jejím možným prolnutím do pohybové a taneční výchovy dětí předškolního věku. Dílčím tématem diplomové práce je popis problematiky nedostatku aktivního pohybu u dětí předškolního věku. Předškolní věk dítěte je v diplomové práci rozebrán z hlediska vývojové psychologie a z hlediska vývoje pohybových schopností dětí v tomto věku. Hlavním bodem diplomové práce je použití jógy pro děti do pohybové a taneční výchovy dětí předškolního věku. V diplomové práci je jóga obecně rozebrána z hlediska dějinného a kulturního vývoje. Diplomová práce se snaží hodnotit efektivitu a možnost propojení pohybové a taneční výchovy s jógou pro děti.
- Nejvýznamnější vzdělávací instituce souč asného tance v EvropěVykysalá, Andrea(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2015)Datum obhajoby: 2015-06-03Cílem bakalářské práce je zmapování a následná komparace významných vzdělávacích institucí současného tance v Evropě a České republice. Práce je rozdělena do několika kapitol. V prvních osmi kapitolách se věnuji podrobnějšímu rozebrání programů, cílů a financování vybraných škol. V kratším úvodu uvádím základní informace o dané zemi a jejím všeobecném školství, které s tanečním školstvím souvisí. Na konci každé kapitoly shrnuji předešlé informace a uvádím další důležité školy v zemi, jejichž program jsem podrobněji nerozebírala. V deváté kapitole se snažím všechny instituce porovnat, vyzdvihnout klady a upozornit na zápory a především identifikovat a nalézt způsoby, které by přispěly k revitalizaci tanečního školství v České republice.