Bakalářské práce / Bachelor's theses
Permanentní URI pro tuto kolekci
Procházet
Procházet Bakalářské práce / Bachelor's theses podle Rok vytvoření
Nyní se zobrazuje 1 - 20 z 115
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Obrazové řešení televizních hudebních pořadů a klipůŠuster, Jan(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2006)Datum obhajoby: 2006-09-20Bakalářská práce se zabývá vizuální koncepcí videoklipů. Rozebírá technické možnosti užívané v klipu a ty rozebírá na pracích nejznáměšík filmových i videoklipových režisérů.
- Světelná návaznost scén natáčených v interiéru se scénami v exteriéruPolčák, Martin(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2006)Datum obhajoby: 2006-09-20Práce se zabývá problematikou světelné návaznosti scén natáčených v atelieru a exterieru, které na sebe bezprostředně navazují a kdy je cílem udržet mezi nimi kontinuální vztah charakterem nasvícení.
- Triky, využití v hraném filmuŠmíd, Zbyněk(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2006)Datum obhajoby: 2006-09-20Rozbor a porovnání obrazu malířského s obrazem filmovým.
- Rozdíly a specifika kameramanské práce v hraném a dokumentárním filmuParkán, Havel(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2006)Datum obhajoby: 2006-09-20Tato práce pojednává o rozdílech v kameramanském přístupu k natáčení hraných a dokumentárních filmů. Součástí práce jsou rozhovory na toto téma s kameramany Miroslavem Ondříčkem a Svatoplukem Malým. Z těchto rozhovorů též celá práce vychází.
- Bakalářský film: SenLászló, György István(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)Datum obhajoby: 2007-09-19Stará paní se každý měsíc vrácí do své minulosti...
- Pohyb kamery v prostoru snímané scényFilip, Jan(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)Datum obhajoby: 2007-09-19Pohyb kamery z hlediska vnímání pohybu, historie a současného stavu.
- Ostrost a neostrost zobrazení jeko jev i výrazový prostředekMilota, Lukáš(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)Datum obhajoby: 2007-09-19Ostrost a neostrost je jedním ze základních vyjadřovacích prostředků filmu i fotografie. U filmu je navíc tento prostředek rozšířen o možnosti proměny během trvání záběru a s pohybem v obraze. Jeho ovládnutí je do jisté míry dílem citu, či talentu, nelze ho však využít bez základních technických znalostí.
- Natáčení hraných scén v reálných interierech a exterierechLászló, György István(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)Datum obhajoby: 2007-09-19Práce se zabývá praktickým pohledem na teoretický problém. Kameraman při práci vždy čelí teoretickým problémům, a řeší je praktickým způsobem. Natáčení je čas, kdy veškerá teoretická příprava a vnitřní potřeba vyjádřit se obrazem musí být převedeny do praxe za působení nejrůznějších vnějších vlivů (časových, finančních i jiných). V následujícím textu jsem se snažil zjistit, co ?Natáčení hraných scén v reálných interiérech a exteriérech? znamenalo pro kameramana Jaromíra Šofra při natáčení filmu ?Obsluhoval jsem anglického krále? v režii Jiřího Menzela.
- Bakalářský film: SenSouček, Prokop(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)Datum obhajoby: 2007-09-19Příběh o malé dívce a jejím snu, který již dávno není skutečností.
- Bakalářský film: SenFilip, Jan(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)Datum obhajoby: 2007-09-19Film o sexu, drogách a práci.
- Natáčení při nízkých hladinách osvětleníSouček, Prokop(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)Datum obhajoby: 2007-09-19Scény natáčená za nízkých hladin osvětlení mají zvláštní důležitost díky svému emotivnímu účinku, kterým působí na diváka. Ve filmu se takové scény často objevují za účelem vykreslení atmosféry určitého místa.
- Bakalářský film: SenMilota, Lukáš(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2007)Datum obhajoby: 2007-09-19Muž nalezne krabičku cigaret. Doma zjistí, že kromět cigaret je uvnitř krabičky i složená fotografie ženy které není vidět do tváře. Muž o ženě sní, ve snech jí stále nemůže pohledět do tváře. Ve snu objeví stejnou krabičku od cigaret. Je v ní vizitka. Muž se probere ze snění a jde na adresu uvedenou na vizitce. Ocitne se před nevěstincem. Chvíli váhá, ale pak jde dovnitř.
- Korekce televizního obrazu, prímarní a postprodukčníNagel, Reiner Johannes(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2008)Datum obhajoby: 2008-09-18Práce se zabývá praktickým pohledem na možností korekce televizního obrazu v pruhběhu natáčení a v postprodukční fazi.
- SenHyksa, Lukáš(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2008)Datum obhajoby: 2008-09-18Sen v letní zahradě
- Hybridní technologie výroby filmové kopieCabalka, Jan(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2008)Datum obhajoby: 2008-09-18Práce se zabývá procesem digitálního intermediátu, popisuje základní technologické kroky a jejich přínos pro filmovou výrobu
- Natáčení cestopisných a expedičních filmůHyksa, Lukáš(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2008)Datum obhajoby: 2008-09-18Práce pojednává o historickém vývoji žánru cestopisných a expedičních filmů. Dále je pojednáno o vývoji žánru v Československu od jeho počátků až do devadesátých let dvacátého století. V poslední části se práce zabývá dramaturgickou stavbou cestopisných a expedičních filmů a jejím vývojem.
- Ostrost a neostrost zobrazení jako jev i výrazový prostředekStretti, Adam(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2008)Datum obhajoby: 2008-09-18Tato práce se zabývá ostrostí a neostrostí z různých úhlů pohledu. V první části se seznámíme se stavbou oka, jeho fyziologickými a psychofyziologickými vlastnostmi, i s jeho vadami. V další části se budeme zabývat pohledem na toto téma z pohledu fotografického zobrazování ? optické zobrazení vůbec, ostrost obrazu a její různé typy a využití, rozlišovací schopnost a vady objektivů a podobnost těchto vad s vadami oka. V poslední části se budeme zabývat tímto tématem jako výrazovým prostředkem a možností využití ostrosti i neostrosti v různých případech a podobách.
- SenStretti, Adam(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2008)Datum obhajoby: 2008-09-18Sen u rybníka.
- SenNagel, Reiner Johannes(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2008)Datum obhajoby: 2008-09-18Lužičtí Srbove bojovaly v druhe světové válce pro nevlastní národ. Opouštěly rodinu a vlást. Ve filmu jde o rozloučení Lužického Srba od manželky. Uteče z vlaku a bude zastřelen. Cílem tohoto filmu bylo, zvladnout natáčení ve tak zvané magic hour a svícení nočního, válečního nadraží. v kontrastu k snové vizi, která je tonálně a jasově co nejvíc odlišná od realné částí. Použival jsem nestandartný postup. Kombinace barevneho a předexponovaného (2 clony) černobíliho negativu se vykopírovalo na barevný pozitiv.
- SenCabalka, Jan(Akademie múzických umění v Praze. Filmová a televizní fakulta AMU, 2008)Datum obhajoby: 2008-09-18Práce se zabývá rozdílnými obrazovými atmosférami dramatického děje.