Bakalářské práce / Bachelor's theses
Permanentní URI pro tuto kolekci
Procházet
Procházet Bakalářské práce / Bachelor's theses podle oponent "HAKL, Vilém"
Nyní se zobrazuje 1 - 3 z 3
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Incest ve filmu – jeho psychologická a dramatická funkce (syžetové možnosti)Eichlerová, Barbora(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2021)Datum obhajoby: 2021-09-17Práce se zaobírá zpracováním tématu incestu, zejména jeho syžetových možností. Krátce se zmiňuje, co incest znamená z antropologického hlediska a co jsou to incestní fantazie. Následuje průřez jeho výskytu v klasické literatuře. Těžištěm práce je pak kapitola Incest ve filmu, v níž na výběru pěti filmů rozebírám základní čtyři typy syžetů, které toto téma generuje: izolace a rozpad rodiny (Betonová zahrada, 1993; Oheň v horách, 1985), osudovost a nevědomost (Homo Faber 1991), minulost a osudovost (Hvězdy Velkého vozu, 1965), a vzájemné okouzlení či zrcadlení (Snílci, 2003).
- Komika ve společných dílech komediálního tria ZAZ (Zucker, Abrahams, Zucker)Struhala, Adam(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2020)Datum obhajoby: 2020-09-02Ve své práci analyzuji vybrané filmy a televizní série komediálního tria Zucker, Abrahams, Zucker. Mým cílem je nalézt mezi filmovými prostředky ty, které jsou zdrojem komiky. Má práce se snaží pojmenovat příčinu komického účinku jednotlivých scén, nalézt mezi komediálními scénami společné znaky, či rozdílnosti a pojmenovat specifika komediálního rukopisu této autorské trojce.
- Vyprávění Jurije NorštejnaČervený, Lukáš(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2021)Datum obhajoby: 2021-09-17Jak vypráví ruský animátor Jurij Norštejn? O čem? A jak o tom můžeme vyprávět my? Tři otázky, tři kapitoly. V první čtu knihu přednášek Sníh na trávě, z níž vyplývají autorovy názory týkající se základních prvků vyprávění. Ve druhé přistupuji k analýze vyprávění v Norštejnových filmech. V závěrečné kapitole s ohledem na vlastní rozbor i autorovu poetiku kriticky zhodnocuji oba přístupy a navrhuji směry, kterými se může ubírat další bádaní.