Procházet podle oponent "HLAVÁČKOVÁ, Lucie"
Nyní se zobrazuje 1 - 3 z 3
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Působení pedagoga na dítě v oblasti neprofesionálního tanečního umění.Stárová, Viktorie(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2018)Datum obhajoby: 2018-06-08Bakalářská práce se zabývá výukou tance v oblasti neprofesionálního tanečního umění. V teoretické části jsou zpracovány informace napomáhající k pochopení potřeb žáka, které se mění v průběhu dospívání. Následuje rozbor osobnosti pedagoga a pojednání o vztahu mezi žákem a pedagogem tance. Ke zpracování této části práce byla provedena kritická analýza dostupných zdrojů, uskutečněna syntéza nalezených poznatků a komparace jednotlivých zjištění. Praktická část práce je věnována dotazníkovému šetření mezi studenty soukromých tanečních studií, týkající se jejich pohledu na hodiny tance, názoru na pedagoga tance a osobních zkušeností s tancem jako zájmovou činností. K vypracování výsledků dotazníku bylo použito statistických funkcí webu www.vyplnto.cz. Provedený průzkum potvrdil, že pro pedagoga tance je důležité, aby věnoval pozornost svým žákům, rozuměl jejich potřebám a přáním a uměl s každým žákem či skupinou pracovat individuálně tak, aby hodiny tance napomáhaly rozvoji dítěte.
- Taneční výchova respektující přirozený pohybový vývoj dítětePechová, Kateřina(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2024)Datum obhajoby: 2024-06-03Cílem této práce je zkoumat, jakou pomoc mohou nabídnout základní neurologické vzorce systému BMC® pro věkovou skupinu mladšího školního věku v hodinách taneční výchovy. Práce zkoumá, jaké kvality pohybu může žákům poskytnout, jestli podporuje přirozený a zdravý pohyb dítěte, jak může obohatit proces základního tanečního vzdělávání či zda je pro děti tento přístup uchopitelný. Vybrané základní neurologické vzorce byly zařazeny do hodin taneční výchovy tak, aby byly pro děti pochopitelné. na základě pozorování a rozhovorů s dětmi je vyhodnoceno, jakou kvalitu pro žáky cvičení přineslo, ale také nakolik podpořilo zdravý a přirozený pohyb dítěte. Během shrnutí cvičení se došlo závěru, že systém BMC® podporuje zdravý a přirozený pohyb dětí, navíc může podpořit pedagogickou práci a tvorbu.
- Všestranný přístup ve výuce tance na ZUŠVolrábová, Jana(Akademie múzických umění v Praze.Hudební a taneční fakulta, 2018)Datum obhajoby: 2018-06-07Tato bakalářská práce se zabývá vzděláváním žáků tanečního oboru na Základních uměleckých školách. Zaměřuje se na způsob všestranné výuky a na stručnou charakteristiku principů jednotlivých základních tanečních technik. Snaží se najít vzájemný přesah pohybových stylů z pohledu tanečního pedagoga. Cílem práce je přiblížit tento způsob výuky a přispět zkušenostmi tanečním pedagogům, kteří preferují výuku kombinovaných tanečních technik.