Procházet podle oponent "MORAVEC, Václav"
Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 10
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Fenomén "Late night" a jeho adaptace pro české publikumOravová, Barbora(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2020)Datum obhajoby: 2020-09-15"Late night talkshow" je zejména v USA velmi významným, zaběhnutým a populárním televizním žánrem. V českém (potažmo evropském) televizním prostředí se však tento speciální druh televizní zábavy ve své původní (tzn. americké) podobě často neuchytil, nebo uchytil, ale americké podobě se pouze přiblížil. Ve své bakalářské práci se budu z pohledu vývoje zabývat důvody pro tyto skutečnosti. Na základě svých poznatků se v závěru pokusím ustanovit, zda se zde vyplatí vytvářet pořad bližší charakteru "late night" či nikoliv a případně také vymyslet návrh, jak by v domácím televizním prostředí takový pořad mohl vypadat, tak aby byl úspěšný.
- Návykové látky ve filmu a televiziBělková, Anna(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2023)Datum obhajoby: 2023-06-28Návykové látky jsou v audiovizi již od minulého století běžným motivem. Tato práce se věnuje zobrazování návykových látek na obrazovkách televizorů, počítačů, telefonů a v kinech, a tomu, jak toto téma vnímá dnešní generace mladých lidí ve věku 12 až 15 let. Kombinací kvantitativního a kvalitativního výzkumu si poté klade za cíl najít odpověď na následující výzkumné otázky: Jsou pubescenti v České republice ve formování svého postoje k návykovým látkám ovlivňováni tím, co vidí ve filmech a seriálech? Má tlak ze strany vrstevníků na toto formování větší, či menší vliv, než audiovizuální díla? A setkávají se pubescenti více s tvorbou, ve které jsou návykové látky normalizované, nebo s tvorbou, která by návykové látky zobrazovala jako odrazující? V práci jsou pomocí dotazníkového šetření a doplňkově polostrukturovaných rozhovorů výše uvedené hypotézy ověřeny a jsou vyvozeny závěry, které mohou být vodítkem například profesionálům v audiovizuální tvorbě, kteří vytváří obsah pro dospívající diváky.
- Produkční proces vzniku a distribuce obsahu českých internetových tvůrců - pilotní studieRygel, Tadeáš(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2023)Datum obhajoby: 2023-06-21Tato práce se zabývá produkčním procesem vybraných českých internetových tvůrců. Zaměřuje se zejména na vznik a následnou distribuci audiovizuálního obsahu těchto tvůrců. Internetová audiovizuální tvorba je dnes z diváckého i ekonomického pohledu velmi relevantní oblastí a přesto není jejímu fungování věnována přílišná pozornost. Metodou práce je teoretický úvod do problematiky, popsání termínů, se kterými se poté dále v práci operuje, a v neposlední řadě hloubkové rozhovory s vybranými autory. V nich se pokouším najít společné body, které popisují produkční proces vzniku a distribuce jejich audiovizuálního obsahu. Kromě stručné charakteristiky jednotlivých respondentů se snažím o popsání hlavních tendencí v audiovizuální internetové tvorbě. Cílem práce je popsat základní termíny a tendence tvorby těchto autorů. Práce je koncipována jako pilotní studie ke zmapování dané oblasti pro rozsáhlejší výzkum v diplomové práci a jejím cílem není popsat celou realitu.
- SROVNÁNÍ VYSOKOŠKOLSKÉ VÝUKY TELEVIZNÍ TVORBY VE VELKÉ BRITÁNII A V ČESKÉ REPUBLICE S DŮRAZEM NA NEDRAMATICKOU TV TVORBUZemanová, Tereza(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2018)Datum obhajoby: 2018-09-24Diplomová práce srovnává, jak probíhá bakalářské studium televizní tvorby ve Velké Británii a v České republice. Pro lepší pochopení tématu nás nejdřív seznámí s historickým kontextem televizního vysílání v obou zemích. Z něj bude patrné, že výchozí pozice je pro každou zemi sice rozdílná, ale samotné médium má ve společnosti obdobný význam. Z toho by se dalo předpokládat, že i možnosti vysokoškolského studia tohoto oboru budou obdobné, tedy srovnatelné. Situace na českém trhu je ale jiná a tak se práce bude ve svém závěru zabývat tím, jak a proč se od sebe výuky v obou zemích tak liší a čím by se Česká republika mohla do budoucna inspirovat.
- Teen publikum v dobe digitálnej éryZatkalíková, Anna(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2019)Datum obhajoby: 2019-09-12Bakalárska práca sa bude venovať analýze súčasnej filmovej tvorby určenej pre publikum 12-17 rokov, na volené marketingové stratégie producentov a úspešnosť distribúcie v českých kinách. Nakoľko v Českej republike vzniká len veľmi málo filmov pre túto cieľovú skupinu, môj záujem sa sústredí na príčiny tohto faktu, akými môžu byť nedostatok námetov, nízka atraktivita tohto žánru pre režisérov a producentov, či slabá divácka odozva. Ďalej sa v práci zameriam na príčiny nezáujmu publika a s tým súvisiacu nízku návštevnosť v kinách. Jej príčiny budem hľadať predovšetkým v neohybných reklamných kampaniach k filmom, ktorým sa nedarí zasiahnuť svoju cieľovú skupinu. Ďalej zmene diváckych návykov teenagerského publika a presunu jeho záujmu k obsahu na internete. Taktiež porovnám výsledky domácich filmov s výsledkami zahraničných filmov pre teenagerov a ich podiel v českých kinách a pokúsim sa tak odhaliť rozdiely medzi nimi.
- Time management českých filmových producentůHomolová, Anika(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2018)Datum obhajoby: 2018-09-10Ve své práci jsem se zabývala otázkou time managementu českých nezávislých filmových producentů. Zajímalo mě, jaké specifické nároky klade práce producentů na jejich časové plánování a jaké metody mohou producenti využívat k tomu, aby měli svůj čas pod kontrolou. Oslovila jsem za tímto účelem čtyři české producenty a zpracovala téma formou rozhovorů. Pomocí jejich osobních zkušeností s time managementem jsem se pokusila navrhnout několik modelů organizace času, které mohou být užitečné pro producenty. Vzhledem k povaze kvalitativního výzkumu je výstup z mé práce spíše subjektivní. Přesto mi přijde velice přínosné zabývat se tímto tématem a prozkoumat osobní zkušenostmi těchto osobností filmového průmyslu.
- Transmediální produkceKošťál Duchoňová, Gabriela(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2018)Datum obhajoby: 2018-09-24Diplomová práce s názvem Transmediální produkce; Práce s IP – zahraniční praxe a tuzemské možnosti si klade za cíl popsat problematiku současné transmediální produkce a jejích praktik. Popisuje cesty, kterými se může vydat nezávislý transmediální producent a uvádí příklady světových i českých transmediálních projektů. Zároveň tyto způsoby pojetí transmediální produkce aplikuje i na vlastní transmediální projekt autorky. Práce se snaží popsat také současné tuzemské prostředí, ve kterém transmediální produkce vzniká.
- Odebráno
- Vliv dramaturgického konceptu filmového cyklu na mladé publikumMalečková, Kateřina(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2024)Datum obhajoby: 2024-09-19Tato magisterská práce se věnuje zkoumání vlivu dramaturgických konceptů filmových cyklů na mladé publikum. Cílem bylo zjistit, jak dramaturgie ovlivňuje sociální a emocionální reakce mladých diváků a jak přispívá k jejich vzdělávání. Využitím kombinace kvalitativních metod, včetně rozhovorů, zkoumaných skupin a dotazníků, byla získána podrobná data o tom, jak mladí lidé vnímají a reagují na filmové obsahy. Analýza ukázala, že filmové cykly mohou významně ovlivnit sociální postoje a emocionální stavy mladých, zejména když jsou dramaturgicky řízeny tak, aby rezonovaly s jejich aktuálními zájmy a potřebami. Interaktivní a participativní prvky zvyšují zapojení diváků a podporují hlubší reflexi témat. Práce přináší cenné poznatky pro organizátory filmových festivalů a tvůrce kulturních politik, zdůrazňuje potřebu reagovat na dynamické očekávání mladého publika. Výzkum obohacuje oblast filmových studií a mediálního vzdělávání. Nabízí nové perspektivy pro další zkoumání vlivu filmové dramaturgie na mladé diváky a tím způsobený sociální a kulturní rozvoj.
- Závislostní chování jakožto odvrácená tvář audiovizuálního průmysluTichá, Zuzana(Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta, 2019)Datum obhajoby: 2019-09-16Diplomová práce s názvem Závislostní chování jakožto odvrácená tvář audiovizuálního průmyslu si klade za cíl popsat problematiku oficiálně uznaných i spekulovaných digitálních závislostí a poukázat na jejich souvislost s audiovizuálním prostředím. Práce se zabývá typologií i klasifikací závislostního chování a následně popisuje jeho konkrétní formy, přičemž se zaměřuje na ty, které mají charakter digitálních a online aktivit. Specifické mechanismy závislostního chování jsou pak uvedeny do kontextu s působením v audiovizi. V neposlední řadě práce za použití dotazníkového šetření zjišťuje míru povědomí o nahlíženém tématu v rámci komunity Filmové a televizní fakulty AMU, tedy mezi stávajícími i budoucími profesionály audiovizuálního průmyslu.