Bakalářské práce / Bachelor's theses
Permanentní URI pro tuto kolekci
Procházet
Procházet Bakalářské práce / Bachelor's theses podle oponent "FERKLOVÁ, Alžběta"
Nyní se zobrazuje 1 - 3 z 3
Výsledků na stránku
Možnosti řazení
- Indiáni v mateřské školeDavídková, Alžběta(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2018)Datum obhajoby: 2018-06-27Tato bakalářská práce se zabývá možnostmi využití tématu indiáni v lekcích dramatické výchovy v mateřské škole. Pojednává o specifikách dramatické výchovy s dětmi předškolního věku, vybraných metodách dramatické výchovy, o literatuře s indiánskou tématikou, která byla inspirující pro tvorbu jednotlivých lekcí. Největší kapitolu pak tvoří samotný projekt 9 lekcí s indiánskou tématikou, popisuje a hodnotí jeho realizaci.
- Rozvoj čtenářské gramotnosti prostřednictvím dramatické výchovyKujanová, Klára(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2018)Datum obhajoby: 2018-09-04Bakalářská práce se zabývá využitím dramatické výchovy při vyučování českého jazyka v 1. ročníku základní školy, a to zejména v oblasti rozvoje čtenářské gramotnosti. Teoretická část je rozdělena na tři dílčí kapitoly. První z nich se věnuje výuce čtení, pojmu čtenářská gramotnost a vztahu k Rámcově vzdělávacímu programu. Druhá část se týká dramatické výchovy a jejímu uplatněním při práci s texty ze slabikáře. Vymezuje místo dramatické výchovy v Rámcově vzdělávacím programu a ve školním vyučování. V závěru tato část shrnuje propojení výuky čtení s dramatickou výchovou. Praktická část je věnována projektu, který se uskutečnil v 1. ročníku základní školy. Projekt ověřuje možnosti a meze využití metod dramatické výchovy pro zefektivnění rozvoje čtenářské gramotnosti ve výuce založené na práci se slabikářem
- Téma nesvobody v literárním díle Perlorodky pomocí metod dramatické výchovyKolářová, Martina(Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta, 2020)Datum obhajoby: 2020-09-01Tato práce se věnuje tématu nesvobody v literárním díle Perlorodky. Průzkum tématu vychází z osobního zaujetí autorky životním příběhem spisovatele Jiřího Stránského, jehož knihy určené dětem vznikaly jako korespondence z komunistického vězení. V teoretické části se zabývám tématem osobní a občanské svobody a vnímáním nesvobody očima porevolučních generací. Praktická část popisuje přípravu a částečnou realizaci projektu, ve které jsem si ověřovala, zda je literární dílo na poli dramatické výchovy pro téma nesvobody nosné.